TR
HAKKIMIZDA

Misyonumuz

2011 yılında 3 boyutlu dokuma makinesi prototip çalışmalarına başlayan ekibimiz 2016 yılında ilk 3 boyutlu dokuma tezgahını üretmiştir. Daha sonraki yıllarda Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları ile dokuma ve kompozit alanında kendini geliştiren firmamız birçok yabancı ve yerli firma ile işbirliği yapmıştır.

Kompozit sektörünün geleceği olarak nitelendirilen 3 boyutlu dokuma teknolojisine sahip olan firmamız; savunma, havacılık, uzay ve otomotiv sanayi sektörlerine hizmet vermektedir. Hedefimiz, firmaların talepleri doğrultusunda daha hafif ve dayanıklı 3D dokunmuş kompozit ürünler geliştirerek firmalara çözüm ortağı olmaktır.

3D Wovens 3 Boyutlu Dokuma Makinesi
3 Boyutlu Dokuma Makinesi

Kabiliyetlerimiz

3D Dokuma Makinesi Tasarımı ve Üretimi

3D dokuma makinesi tasarımı, üretimi ve 3D ön şeklin isterlerine göre modifikasyonları firmamız bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

3D dokuma tezgahının tasarımı, yazılımı ve üretimini, %100 yerli ve milli olarak ülkemize kazandıran firmamız Türkiye’de bu teknolojinin ilk ve tek üreticisi olma unvanına sahiptir.

3D Dokunmuş Ön Şekil ve Kompozit Üretimi

3B dokunmuş ön şekil üretimi de makinesinin üretimi gibi bilgi ve tecrübe gerektiren bir süreçtir. Şirketimizde her bir ürün için farklı mühendislik, kurulum ve makine-ürün adaptasyonu yapılmaktadır.

3D kompozit üretimi için 3D dokunmuş ön şekil desen yazılımı, ön şekil üretimi ve RTM kalıp tasarımı bir bütün olarak tasarlanması gereken proseslerdir. RGK (reçine geçişli kalıplama) prosesinin kalıplarının tasarımı firmamız bünyesinde ön şekillerin ve reçine sistemlerinin teknik özelliklerine göre yapılmaktadır. Firmamız, 3B dokunmuş kompozit üretimine göre özelleştirilmiş RGK sistemi ile ön şekilleri kompozit haline getirme kabiliyetine sahiptir.

Makine, Tekstil, Malzeme, Elektronik Mühendisleri ve tecrübeli teknisyenlerden oluşan ekibimiz 3D dokunmuş ön şekiller ve kompozit üretimi hakkında sahip olduğu bilgi birikimini kullanarak gereksinimlere en uygun 3D kompozit çözümünü sunmakta ve üretebilmektedir.

3D Dokuma Makinesi
RTM Kalıbı